• Stretol som anjela

Tak sa volala školská literárno- výtvarná súťaž, ktorá svojou témou zaujala mnohých žiakov. Krásne práce sú vystavené vo vestibule školy

• Príjmite naše pozvanie

• Vianočná pieseň

Dňa 14.12. 2023 sa naše šikovné speváčky a spevák zúčastnili súťaže Vianočná pieseň 2023 v ZUŠ v Hlohovci.

Všetkým sa mimoriadne darilo:

V kategórii tradičná ľudová vianočná pieseň získali:

v 1.kat. Benjamín Baračka 1. miesto

v 2.kat. Dominika Kubišová 1. miesto

v 3. kat. Dominika Baľáková 1. miesto

V kategórii moderná vianočná pieseň získali:

v 1.kat. Jasmin Klinčeková 1. miesto

v 2. kat. Gréta Vavrová 1. miesto

v 3. kat. Viktória Vavrová 1. miesto

Všetkým súťažiacim blahoželáme k úspechom a želáme, aby im spev robil aj naďalej radosť.

• Prvácka pasovačka

• Tanečná streda

• Prišiel k nám Mikuláš.

• Pozývame vás na rorátne sv. omše

• Popoludnie v Bratislave

Žiaci, rodičia a učitelia 2. 12. navštívili Bratislavu. Predvianočnú atmosféru nasiali prechádzkou po Vianočných trhoch na Hviezdoslavovom námestí a Hlavnom námestí. Ich kroky viedli k divadlu Nová scéna, kde si pozreli divadelnú hru Tučniaky.

• Deviataci v Historickom múzeum

Žiakom 9. ročníka výstava Hrdinovia odboja priblížila vybraných slovenských účastníkov československého zahraničného a domáceho odboja v rokoch 2. svetovej vojny.  Bližšie sa zoznámili so životom Imricha Karvaša vtedajšieho guvernéra Slovenskej národnej banky, významného podporovateľa domáceho odbojového hnutia a Slovenského národného povstania. Zaujali aj osobné predmety Jozefa Gabčíka, veliteľa skupiny Anthropoid, účastníka atentátu na zastupujúceho ríšskeho protektora v Čechách a na Morave  Reinharda Heydricha.  Po prehliadke výstavy sa zúčastnili na sv. omši v Dóme sv. Martina a prezreli si historickú časť Bratislavy.

• Aranžovanie vianočných vencov a svietnikov

Veľkú radosť - 1.miesto - nám dnes urobili: Eliška Střelcová, Terezka Kalivodová a Gregor Javor. Advent môže začať.

• Začína advent

Pán kaplán nám posvätil adventné vence.

• NÁBOJ JUNIOR

Dňa 24.11.2023 sa naši žiaci s talentom na matematiku a fyziku zúčastnili náročnej medzinárodnej súťaže NÁBOJ JUNIOR na Gymnáziu I. Kupca v Hlohovci. Išli do boja v 2 samostatných tímoch - (prevažne) deviatacký a (čisto) ôsmacký. Paradoxne lepšie sa darilo našim ôsmakom v zložení: Danka Horniaková, Jurko Salcman, Eliška Střelcová a Dominika Ščipáková. V rámci okresu získali siedme miesto spomedzi 12 tímov. V rámci SR získali 207. miesto spomedzi takmer 500 tímov. Super info však je, že v rámci SR by sa spomedzi tímov zložených bez deviatakov (resp. kvartánov) umiestnili na 45. mieste. To nám dáva výborné vyhliadky v tejto súťaži o rok. Náš druhý tím v zložení: Terezka Kalivodová (8.A), Dominik Kollár (9.A), Andrejka Šturdíková (9.A) a Miško Střelec (9.A) sa umiestnil v tesnom závese za ôsmakmi. Členom oboch tímov patrí náš obdiv a vďaka za krásnu reprezentáciu školy.Výsledky škôl v rámci SR sú uvedené na:https://junior.naboj.org/sk/sk/results/category/nj/country/sk/Podrobné výsledky všetkých škôl (zo 7 európskych krajín) si môžete pozrieť na linku: https://junior.naboj.org/sk/sk/results/category/nj/

• Advent so súťažami iBobor, Python cup a Scratch Cup

Milí žiaci, tento rok ste sa v hojnom počte zúčastnili v súťaži iBobor. Vďaka organizátorom tejto súťaže a súťaží Python cup a Scratch Cup budete mať aj v priebehu adventu možnosť súťažiť!!Autori pripravili kreatívne aj programátorské úlohy vo forme troch samostatných Adventných kaledárov. Každý deň od 1. do 24. decembra 2023 pribudne v kalendári nové zadanie.Viac informácií:1. iBobor Advent Academy 2023https://docs.google.com/forms/d/15hQ3duJ0djaKEd9Zx1k15P8OfiMeqvLbNceWRT5MS5Q/viewform?edit_requested=true2. Adventný kaledár Python cup 2023https://docs.google.com/document/d/1s9BCjMX_CxTWqGupLgTGLPL0EaocefQgvkBQXDEQIiE/edit3. Scratch Cup adventný kaledár 2023https://scratch.mit.edu/projects/927296559Súťažiacim držíme palce a želáme veľa tvorivej zábavy.

• Šachová olympiáda

Dňa 16.11.2023 sa naši žiaci zúčastnili Šachovej olympiády v Hlohovci. V kategórii dievčatá dosiahla krásne 2. miesto Terezka Kalivodová, v kategórií mladší chlapci získal 2. miesto Miško Marinčák. Krásne výsledky dosiahli však Rišo Bučko a Ondrej Jánoš, celkovo získali 5. a 6. miesto turnaja. Aj ostatní žiaci bodovali: veľmi snažili sa Hugo Haluza, Kristián Libant, Matej Šimeg a Filip Žažo. Súťažiacim k úspechom blahoželáme a ďakujeme im za reprezentáciu školy.

• Deň jablka

Bolo veselo,zdravo, hravo a sladko.

Leporelo 1.a

• Na hodine techniky v V.B

• Celoslovenská súťaž v informatike iBobor

Mali sme 33 úspešných riešiteľov. Blahoželáme.

• Aktívna škola

Počas veľkej prestávky. Zorganizovali nám žiačky ôsmej triedy a školský parlament.

• Naša púť za Trnavskou Pannou Máriou

strana: