• Šaliansky Maťko

Utorok bol šťastný deň pre nášho tretiačika Olivera. V krajskom kole recitačnej súťaže Šalianky Maťko získal 1.miesto a postup do celoslovenského kola.

Srdečne blahoželáme!

• Piataci v Nitre

Žiaci 5. ročníka 27. februára navštívili Kalváriu v Nitre. V Misijnom múzeu nás privítal páter Ondrej  a porozprával o histórii múzea  aj o svojej misii v Afrike. Žiaci si mohli zahrať na netradičných hudobných nástrojoch, vyskúšať masky prinesené z misií. Po prehliadke múzea nasledoval výstup na Kalváriu. Prialo nám počasie. Odmenou pre žiakov bol pekný výhľad na Nitru.

• Hodnotenie INEKO za školský rok 2022/2023

Naša škola opäť najlepšou školou v Hlohovci a 16. v Trnavskom kraji. Ďakujeme.

• Šaliansky Maťko

V piatok 23.2. nás úspešne reprezentovali  v prednese povesti naši skúsení recitátori

Oliver Rýdzi z 3.A - 1.miesto

Matej Ulianko zo 7.A - 2.miesto

Dominika Poláková z 5.B - Cena poroty

Ďakujeme a srdečne blahoželáme!

Oliverovi prajeme veľa úspechov v krajskom kole.

• Lyžiarský výcvik

Druhý februárový týždeň vyrazili naši ôsmaci a deviatačky za snehom na Kubínsku Hoľu. Ubytovali sme sa uprostred svahu na chate Trafo. Ráno sme si len obuli lyžiarky, zapli lyže a naše dobrodružstvá na lyžiach mohli začať. Niektorí sa už prvý deň mohli kochať nádhernými výhľadmi do všetkých svetových strán z výšky takmer 1400 m nad morom, niektorí si museli ešte pár dní počkať, kým im to ich lyžiarske schopnosti dovolili. Po večeroch sme sa duchovne obohacovali počas svätých omší s našim pánom kaplánom Samuelom, ktorý bol neoddeliteľnou súčasťou nášho tímu aj na lyžiach. Vzťahy a priateľstvá sme si utužovali vo voľnom čase hraním spoločenských hier a spoločnými  rozhovormi. Lyžiarsky výcvik splnil svoj účel, nelyžiari sa naučili lyžovať, lyžiari sa zdokonalili, utužili sa priateľstvá a všetci sme získali úžasné zážitky, na ktoré budeme dlho spomínať.

• Raňajky v riaditeľni

Víťazné masky si dnes vybrali svoju výhru. Verím,že vám chutilo.

• Poďakovanie

Srdečne ďakujeme všetkým, ktorí prispeli k úspešnému zrealizovaniu 3. ročníka školského plesu. Pani učiteľke Tinke Baračkovej za hudobný program, vdp. dekanovi Jozefovi Schwarzovi za slávnostné otvorenie, organizátorkám, všetkým účinkujúcim, učiteľom a zamestnancom školy.

Za hodnotné ceny do bohatej tomboly patrí vďaka sponzorom, rodičom i priateľom školy.

• .... a slovo bolo u Boha

Krajské kolo v prednese kresťanskej poézie a prózy sa konalo 13.2. v GAM v Trnave. Našu školu pekne reprezentovali: Julka Blesáková z 1.B, Katka Blesáková z 3.A, Margarétka Poláčiková zo 4.A, Nelka Drímajová a Dominika Poláková z 5.B, Karolína Slováková zo 7.A a Dominika Baľáková zo 7.B

Tri dievčatá sa umiestnili na 1.mieste a získali tak postup do celoslovenského kola - Katka Blesáková, Margarétka Poláčiková a Dominika Poláková. Julka, pre ktorú to bola prvá skúsenosť s recitovaním, sa umiestnila na 3.mieste.

Všetkým dievčatám ďakujeme za reprezentáciu a víťazkám srdečne blahoželáme!

• Zápis do prvého ročníka pre školský rok 2024/2025

Elektronická prihláška je zverejnená. O termíne zápisu budeme informovať na našej webovej stránke v priebehu marca. Zápis do prvého ročníka prebieha v mesiaci apríl.

• Deň v maskách a fašiangová prespávačka v škole.

• Telesná výchova na klzisku.

• Pozvánka na školský ples

• Jasličková pobožnosť

• Požehnané sviatky prajú zamestnanci ZŠ sv. Jozefa

• Príjmite naše pozvanie

• Spoznávajme staroveký Egypt

Dňa 20. 12. 2023 sa žiaci 6.A zúčastnili interaktívno-tvorivého vzdelávacieho programu "Spoznávajme staroveký Egypt" v Archeologickom múzeu. Žiaci sa dozvedeli veľa zaujímavých informácií o kultúre Starovekého Egypta, spôsobe života, mumifikácii a posmrtných predstavách. Navyše si domov odniesli vlastnoručne vyrobené pamätné kartičky s dvomi napodobeninami egyptských amuletov - Skarabeus a Hórovo oko.

• Stretol som anjela

Tak sa volala školská literárno- výtvarná súťaž, ktorá svojou témou zaujala mnohých žiakov. Krásne práce sú vystavené vo vestibule školy

• Príjmite naše pozvanie

• Vianočná pieseň

Dňa 14.12. 2023 sa naše šikovné speváčky a spevák zúčastnili súťaže Vianočná pieseň 2023 v ZUŠ v Hlohovci.

Všetkým sa mimoriadne darilo:

V kategórii tradičná ľudová vianočná pieseň získali:

v 1.kat. Benjamín Baračka 1. miesto

v 2.kat. Dominika Kubišová 1. miesto

v 3. kat. Dominika Baľáková 1. miesto

V kategórii moderná vianočná pieseň získali:

v 1.kat. Jasmin Klinčeková 1. miesto

v 2. kat. Gréta Vavrová 1. miesto

v 3. kat. Viktória Vavrová 1. miesto

Všetkým súťažiacim blahoželáme k úspechom a želáme, aby im spev robil aj naďalej radosť.

strana:

• Základná škola sv. Jozefa, Pribinova 35, 920 01 HLOHOVEC